Książka „Najwspanialsza podróż: Dziewczynka z zapałkami” powstała w 2015 roku jako scenariusz musicalu, który wolontariusze naszej Fundacji przygotowali dla dzieci z domów dziecka oraz innych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Muzyczno-taneczne przedstawienie, będące artystyczną częścią Gwiazdkowej Niespodzianki – corocznej akcji ewangelizacyjno-dobroczynnej skierowanej do najmłodszych i ich rodzin – okazało się wielkim sukcesem.

Podczas kilku edycji akcji, z której video-relację i zdjęcia znajdziesz TUTAJ, musical obejrzało tysiące Dzieci i opiekunów, których do łez poruszyło przesłanie nadziei – biblijnej Ewangelii o miłości Boga Ojca do wszystkich dzieci. Do tego stopnia udało nam się trafić do serc dzieci, że część z nich zapragnęła zagrać role głównych bohaterów w kolejnych odsłonach musicalu. Aby pójść z przesłaniem „Dziewczynki” dalej, postanowiliśmy przemienić nasz scenariusz w ilustrowaną, pisaną wierszem książkę. Naszym pragnieniem jest, by mogły ją otrzymać wszystkie dzieci, a szczególnie te, które doświadczyły w życiu cierpienia albo nie mają kochających, dbających o ich przyszłość rodziców. Chcemy wysyłać tę książkę w miejsca, gdzie głodne miłości małe serca zadają sobie pytanie: czy moje życie coś dla kogoś znaczy?

Jak możesz wesprzeć tę akcję?

Żeby książka mogła trafić do dzieci dotkniętych przez trudne okoliczności, osieroconych i osamotnionych – czyli tych, którzy najbardziej potrzebują nadziei i zachęty – potrzebna jest TWOJA POMOC. WESPRZYJ WYSYŁKĘ EGZEMPLARZY KSIĄŻKI DO POTRZEBUJĄCYCH DZIECI JUŻ DZISIAJ, wpłacając na ten cel dobrowolną kwotę. Koszt wysłania jednego egzemplarza to 29 złotych.

Czy znasz dziecko w potrzebie?

Jeśli jesteś osobą lub reprezentujesz instytucję, która ma kontakt z dziećmi mogącymi zostać beneficjentami akcji – dziećmi odrzuconymi, sierotami lub takimi, które doświadczyły przemocy w biologicznej rodzinie, zgłoś się do nas przez formularz w sekcji Wolontariat lub wypełnij Formularz kontaktowy.

Naszym niezwykłym marzeniem jest wnieść w życie takich dzieci nadzieję i pewność swojej wartości, wynikającą z poczucia bycia potrzebnym temu światu i bezwarunkowo kochanym. Wierzymy, że włączysz się w jego realizację!