Dziewczynka z zapałkami i Gwiazdkowa Niespodzianka

Kilkukrotne zaangażowanie się naszych wolontariuszy w akcję Operation Christmas Child (znanej w Polsce jako Gwiazdkowa Niespodzianka) międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse, skłoniło nas do poszerzenia naszej współpracy: stworzenia autorskiego programu artystycznego i połączenia go z rozdaniem dzieciom paczek z prezentami. Media i samorządy lokalne zaangażowały się we współpracę, a całą inicjatywę objął swoim patronatem Rzecznik Praw Dziecka!

Paczki dla dzieci przygotowali zagraniczni rówieśnicy, a my – radosne i poruszające przedstawienie muzyczno-taneczne: Dziewczynkę z zapałkami w wersji odmienionej. Nasza „Dziewczynka” nawiązywała do kursu biblijnego „Najwspanialsza podróż”, który oferowany jest dzieciom będącym beneficjentami akcji „Gwizdkowa Niespodzianka”. Celem kursu jest przybliżenie maluchom osoby Jezusa oraz poprowadzenie dziecka do nawiązania osobistej relacji z Bogiem.

Powyżej obejrzysz nagranie „Dziewczynka z zapałkami – Backstage” z drugiej edycji akcji w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas trzech edycji akcji obejrzało nas tysiące dzieci w kilku miastach Polski! Byliśmy m.in. w Warszawie, Skarżysku-Kamiennej, Piasecznie i Radomiu. Wszędzie, gdzie występowaliśmy, pojawiały się łzy radości i wzruszenia, a małe serca zostały trwale dotknięte. Dzieciakom skrzywdzonym przez los przywróciliśmy nadzieję, że Ktoś się o nich troszczy, a ICH ŻYCIE BĘDZIE NIEZWYKŁE!

Pomóż przesłaniu Dziewczynki trafić do kolejnych Dzieci!

Wesprzyj finansowo darmową wysyłkę książkowej wersji naszej „Dziewczynki” do dzieci w Rodzinnych Domach Dziecka, Rodzinach Adopcyjnych i Pogotowiach opiekuńczych.

W ostatniej edycji zadziało się coś najbardziej niezwykłego!

Jedenaścioro dzieci z Domów Dziecka w Pęcherach, które były jednymi z pierwszych odbiorców spektaklu, zapragnęło wcielić się w role aktorów i zagrać na scenie dla innych dzieci! Pokonując wszelkie ograniczenia i ucząc się zupełnie nowych dla nich umiejętności gry aktorskiej, zwielokrotniły siłę przekazu naszej muzycznej bajki, występując przed setkami odbiorców!

Obejrzyj video-relację z tej trzeciej, najbardziej NIEZWYKŁEJ edycji akcji →

Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym przekazem Spektaklu: „Najwspanialsza podróż: Dziewczynka z zapałkami” lub podzielić się nim z innymi dziećmi, to zapraszamy Cię do zakupu jego książkowej wersji, wydanej przez wydawnictwo Ministerstwo Boże. Książkę możesz zamówić na stronie najwspanialszapodroz.pl. Na stronie znajdziesz również możliwość zasponsorowania zakupu książki dla dziecka w potrzebie, którą przekażemy w ramach kolejnej z naszych niezwykłych akcji.

Obejrzyj zdjęcia i pozostałe video-relacje z trzech edycji Akcji:

A tymczasem zdradzimy Ci rąbek tajemnicy… W tym roku kolejne dzieciaki szykują się do sprawdzenia swoich sił na scenie. A wszystko po to, by w życiu kolejnych małych i większych widzów rozbłysły płomienie światła!

16423101_1331691643557777_7138245471061513254_o

O partnerze naszej akcji

Gwiazdkowa Niespodzianka w Polsce jest częścią ogólnoświatowej służby Operation Christmas Child (OCC), prowadzonej przez organizację Samaritan’s Purse z USA. Projekt wyposaża lokalne kościoły w narzędzia do przekazywania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie dzieciom i ich rodzinom. Okazja wręczania dzieciom paczek otwiera kościołom drzwi do dzielenia się miłością Bożą i budowania relacji ze społeczeństwem. To niezwykła sposobność wyrażania Bożej miłości wszystkim dzieciom, nie tylko tym potrzebującym pomocy socjalnej.

Misją Gwiazdkowej Niespodzianki jest okazywanie miłości Bożej w praktyczny sposób potrzebującym dzieciom na całym świecie, przy współpracy z lokalnymi kościołami, w celu przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.

Gdy dziecko otrzymuje paczkę Gwiazdkowej Niespodzianki, w środku znajduje się wyjątkowy przedmiot, sprawiający wiele radości obdarowanemu dziecku; zabawka, rękawiczki, kilka długopisów, czy układanka – to wszystko dzieci potrafią docenić w niesamowity sposób.

Dzieci w wieku 6-14 lat bardzo chętnie odpowiadają na Ewangelię, dlatego Gwiazdkowa Niespodzianka wyposaża swoich Partnerów Służby w narzędzia do kreatywnego prowadzenia dzieci ku poznaniu i zaufaniu Panu Jezusowi. Integralną częścią służby Gwiazdkowej Niespodzianki jest ewangelizacyjny kurs „Najwspanialsza podróż”. Umożliwia on zorganizowanie szeregu kolejnych spotkań z dziećmi, które odebrały już paczki. Nauczyciele, a przede wszystkim dzieci biorące udział w kursie, wyposażone są w specjalne materiały do każdej z 12 lekcji.

W Polsce każdego roku ponad 1.400 dzieci bierze udział w kursie „Najwspanialszej podróży”, w trakcie którego poznają Ewangelię, odpowiadają na wezwanie Jezusa, a także stają się sami „heroldami” Dobrej Nowiny dla swoich rodzin, przyjaciół i znajomych. Każdego roku też dzięki tej służbie wiele dzieci z rodzinami przyłącza się do lokalnych wspólnot.

Przez 20 lat działania (od 1999 r.) rozdaliśmy ponad milion paczek Gwiazdkowej Niespodzianki. W Projekcie każdego roku bierze udział ok. 200 lokalnych kościołów z całej Polski. Krajowy Zespół Koordynacyjny złożony z 6 osób powołał 6 regionalnych zespołów; w sumie w służbie szkolącej wolontariuszy jest zaangażowanych blisko 40 osób.

Jeśli chciałbyś zaangażować się w tę akcję skontaktuj się bezpośrednio z jej organizatorami.

Gwiazdkowa Niespodzianka, Akcja Humanitarna „Życie” Oddział w Pruszczu Gdańskim, ul. Skalskiego 15, 83-000 Pruszcz Gd.;  www.occpolska.pl; e-mail: occ.polska@gmail.com; kom. 513 573 400