O Fundacji

Jesteśmy fundacją stworzoną w ramach działań Kościoła River w Warszawie, opierającą swoje funkcjonownie o wartości chrześcijańskie i Słowa Biblii: „Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.” (Mt :25, 40) Rozpoczęliśmy swoje działania jako grupa wolontariuszy, młodych głów pełnych pomysłów, jak uczynić świat wokół nas odrobinę bardziej przyjaznym. Od roku 2015 oficjalnie działamy jako Fundacja, tworząc niezwykłe projekty głównie na rzecz najmłodszych: dzieci, dla których los nie okazał się przychylny. Poprzez różnorodną aktywność twórczą, wspieramy w nich poczucie sprawczości i możliwości wpływu na swoją przyszłość, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń. Pomagamy również osobom samotnym i będącym w trudnej sytuacji materialnej, zaspokajając nie tylko ich potrzeby życiowe, ale również odpowiadając na ich marzenia.

Za nami wiele wspaniałych akcji:

  • Dwie edycje „Niezwykłego Turnieju Wow”, w których to drużyny wiodących na rynku przedsiębiorstw spotkały się na boisku piłkarskim, walcząc nie przeciwko sobie, a razem: na rzecz wakacyjnych wyjazdów na obozy „Wow” dla dzieci z domów dziecka.

  • Kilka edycji współpracy z „Gwiazdkową Niespodzianką”- charytatywnym projektem organizacji Operation Christmas Child w Polsce, w tym trzy edycje, podczas których stworzyliśmy dla dzieci i ich opiekunów autorski musical o tytule: „Najwspanialsza podróż: dziewczynka z zapałkami”. W ostatniej z edycji dzieci będące wcześniej odbiorcami spektaklu wcieliły się w role aktorów, by przesłanie musicalu zanieść swoim rówieśnikom.

  • Programy spotkań z dziećmi z domów dziecka według kursu „Najwspanialsza podróż”,

  • Wizyty na oddziale Dziecięcej Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie z kreatywnym programem dla dzieci,

  • Wizyty w Domach Seniora z autorskimi akcjami,

  • Współpraca przy akcji Wigilijna Pomoc Sąsiedzka,

  • Organizacja Wigilii dla osób samotnych,

  • i inne.

Po krótkiej przerwie w działalności wracamy z nowymi siłami, wzmocnionym zespołem i mnóstwem twórczych pomysłów, by dalej nieść nadzieję i materialną pomoc różnym grupom społecznym, a w szczególności bliskim naszym sercom dzieciom.

Co czyni Fundację Czynów Niezwykłych rzeczywiście Niezwykłą?

Wiele jest fundacji, które swoje działania bazują na pozyskiwaniu finansów w dobrej sprawie. Nam oczywiście także, a jednak zależy nam też, a może przede wszystkim, na pozyskaniu ludzkich serc ? Związani z charyzmatycznym ruchem Kościoła River, poprzez swoją działalność niesiemy pomoc materialną, emocjonalną i duchową, praktycznie i namacalnie pokazując dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie ludziom w potrzebie. Tam, gdzie jest to mile widziane, jesteśmy też gotowi usługiwać modlitwą o uzdrowienie i inne „rzeczy niezwykłe”, wierząc, że „(…) Wszystko jest możliwe dla wierzącego.” (Ewangelia św. Marka 9,23)

 

A więc, jeśli wszystko jest możliwe, to do dzieła!

logo nowe river 1

Hej! Czas zabrać się za Czyny Niezwykłe!

Wesprzyj nas lub zostań wolontariuszem!